کاشی لعابدار فیروزه ای صدفی گلسار

در اکثر دستگاه ها از لعاب برای محافظت از متریال مورد نظر استفاده می شود و در صنعت ساختمان نیز کاشی های لعابدار با رنگ صدفی فیروزه ای است، به خصوص اگر با طرحی از لعاب باشد که طبیعت را به تصویر می کشد، ظاهری بسیار شیک به خانه شما می بخشد، و به دلیل لعاب بودن، طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر کاشی ها دارد.

این کاشی ها به سختی ترک می خورند یا می شکنند.

 

 

ظروف لعاب دار بیش از 5 هزار سال قدمت دارند و مصریان معتقد بودند که وقتی سازه های سفالی و سرامیک را در تنور می پزند، از سایر سازه هایی که به روش های دیگر ساخته می شوند، قدرتمندتر هستند.

این سازه های لعابدار در برابر اکسیداسیون، نفوذپذیری آب، شکستگی و ترک بسیار مقاوم بوده و به سختی آسیب می بینند.

کاشی لعابدار فیروزه ای

وقتی وارد خانه ای می شویم که معماری بسیار زیبایی دارد، اگر دقت کنیم متوجه کاشی های لعاب دار فیروزه ای برای کف و حتی برخی از دیوارهای آن می شویم.

علاوه بر زیبایی که به دکوراسیون می بخشند، در برابر انواع مواد شیمیایی نیز مقاومت بسیار بالایی دارند و اصلا خط و خش ندارند.

این کاشی ها به دلیل وجود لعاب بسیار براق و درخشان هستند و به همین دلیل جلوه بسیار زیبایی دارند.

همچنین به دلیل فرآیند لعاب دهی بسیار مسطح و صاف هستند و به همین دلیل زیبایی آنها نسبت به سایر مدل ها بیشتر است.

 

کاشی لعابدار فیروزه ای

 

کاشی لعابدار صدفی

خانه ها، ویلاها و یا حتی محل کار مکان هایی هستند که معماری آن ها باید بسیار خاص و شیک باشد تا روح و روان شما آرام شود و مهندسان این منطقه از کاشی های گرانیتی لعابدار با رنگ صدفی برای ساختن سازه ای بسیار متفاوت استفاده می کنند زیرا این کاشی علاوه بر مقاوم بودن از نظر زیبایی بسیار منحصر به فرد است به طوری که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

در هنگام خرید البته باید به کیفیت آن نیز توجه کرد زیرا فرآیند تولید کمی سخت و پیچیده است و شاید برخی افراد آن را با دقت و درستی انجام ندهند.

لعاب را هنگام بیرون آمدن از فر روی کاشی می ریزند و پس از ریختن لعاب به فر برگردانده می شود تا گرم شود.

برای تعیین میزان لعاب مصرفی باید به دو نکته مهم توجه کرد.
در اینجا برخی از این مقادیر مصرف لعاب را به شما می گوییم.

اگر این کاشی ها برای دیوار هستند، برای هر متر مربع باید ۷ تا ۹ کیلوگرم لعاب استفاده شود.

اگر کاشی برای کف باشد برای هر متر مربع 6 تا 8 کیلوگرم باید استفاده شود.

و در نهایت برای کاشی چینی به ازای هر متر مربع 14 تا 16 کیلوگرم استفاده می شود.

جدا از این موارد باید به نوع لعاب سرامیک و کاشی هم توجه کرد.

کاشی لعابدار گلسار

نه تنها یک معمار و پیمانکار حرفه ای، بلکه حتی یک فرد مبتدی و کم تجربه می داند که چگونه استفاده از یک کاشی گرانیتی لعابدار بسیار زیبا مانند طرح گلسار می تواند ظاهر خانه او را تغییر دهد.

همانطور که قبلا گفتیم نوع لعاب کاشی بسیار مهم است که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

مینا که به ندرت در صنعت کاشی سازی استفاده می شود اما مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد و به همین دلیل برای سطوح مختلف پوشش بسیار مناسب است.

لعاب چینی که مانند سایر لعاب ها مقاومت بسیار بالایی در برابر هر نوع سایش و ضربه ای دارد اما عیار آن نسبت به بقیه بالاتر است و در نتیجه استحکام بسیار بیشتری خواهد داشت.

درست است که انواع لعاب ها در برابر هر عامل محیطی استحکام بالایی دارند اما مقاومت آنها در برابر مواد شیمیایی بسیار بیشتر از انواع دیگر است.

دو نوع لعاب شفاف و نیمه شفاف داریم و انواع نیمه شفاف را اپک می نامند و پوشش آنها نسبت به انواع شفاف بسیار کاملتر است اما نسبت به انواع دیگر ضریب شکست بالاتری دارند و به همین دلیل ، برای پوشش انواع کاشی و سرامیک استفاده می شود.

 

کاشی لعابدار گلسار

 

کاشی لعابدار میبد

نوع دیگر، لعاب شفاف  است که به دلیل شفافیت، اجازه عبور نور را می دهد.

بسیار زیبا و براق هستند اما فقط در جاهایی استفاده می شود که سازه هیچ ایرادی نداشته باشد زیرا در صورت وجود ایراد زیر لعاب شفاف به خوبی نمایان می شود.
کسانی که به طراحی بسیار زیبای منزل خود اهمیت می دهند از کاشی های گرانیتی لعابدار جدید هم برای کف و هم برای دیوار خانه خود استفاده می کنند، درست مانند میبد که به دلیل استفاده از این کاشی ها خانه های بسیار شیکی دارند.

اکثر افرادی که به دنبال کاهش هزینه های خود در ساخت و ساز هستند، کاشی های لعابدار را برای خرید انتخاب می کنند زیرا علاوه بر زیبایی، به دلیل استحکام بالا به راحتی شکسته نمی شوند و خراشیده نمی شوند.

همچنین می توانید آنها را با هر ماده شوینده ای بشویید زیرا در برابر اکثر مواد شیمیایی مقاوم هستند.

 

کاشی لعابدار میبد

 

کاشی کف لعابدار

یکی از راه هایی که می توانید ظاهر خانه را بسیار مجلل نشان دهید استفاده از کاشی های طلایی لعابدار برای کف است که انواع مختلفی دارند و می توانید طرح و رنگی را متناسب با دکوراسیون و مبلمان منزل خود انتخاب کنید.

ما به عنوان بزرگترین مرکز پخش کاشی لعابدار در کشور توانسته ایم حجم بسیار بزرگی از بازارهای صادراتی و داخلی را به دست بیاوریم و آمده عرضه آن به سراسر دنیا هستیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما